3.8.2017

máme rádi ftip.
Želvy v sudu nežeru,
SRK je dobrý tip.“

Nebo alespoň takto zní náš pokřik.

SRK existuje již 9495 dnů

Časopis Roverníček

V SRKu vychází pravidelně, vždy s příchodem nového ročního období.

Něco málo z historie SRKu

Na počátku SRKu byla první roverská družina střediska Kyjov, která vznikla 22. 4. 1995 ve 20:30 pod názvem Maskegoni. Toho roku navíc oddíly ve středisku prohloubily spolupráci mezi sebou a začaly pořádat společné akce pro starší skauty a skautky. Například: rádcovský kurz nebo víkendové akce. Díky nim se ve středisku vytvořilo neoficiální společenství starších skautů a skautek.

O tři roky později na rádcovském kurzu na Kaprálově Mlýně v Moravském Krasu, kde se schází neobvykle velký počet roverů, je 21.3.1998 v 18:34 odhlasováno založení roverského kmene. Zajímavostí je, že přesný čas založení stanovujeme až po třech letech. Zakládajících členů kmene je 22 a návrhů na název kmene je spousta, a proto se volba názvu kmene odkládá na pozdější dobu.

Ve stejném roce jsou vypracovány a schváleny stanovy kmene a zároveň vychází první číslo našeho časopisu Roverníček a ten nadále vychází až do roku 2011 pravidelně 6 x ročně. V té době je ve středisku 16 mladších a 11 starších R&R a vznikají roverské družiny, které se věnují každá trochu odlišné roverské činnosti.

V září 1998 se uskutečňuje první RKLM (Roverský kruh lesní moudrosti) speciálně zaměřený na horolezectví, a od té doby probíhá většinou 2x – 3x do roka.

Až do roku 2000 neklade kmen žádné požadavky na nově přijímané rovery, ale od té doby musí nováčci projít roverskou zkouškou. Ta je ve formě víkendové akce na níž budoucí roveři plní úkoly. Po úspěšném splnění zkoušky proběhne přijímání nových členů, tedy oficiální vstup do kmene.

Na kmenovém sněmu v září téhož roku vyhrává v hlasování po urputném boji název kmene – SRK, což je zkrat z celého názvu kmene: Slovácký roverský kmen.