5.8.2017

Tábořiště U Zabitého

Pronájem tábořiště

Skautské tábořiště U Zabitého se nachází v atraktivní oblasti Chřibů, v blízkosti rekreační oblasti Smraďavka u obce Buchlovice (okres Uherské Hradiště). Vlastníkem tábořiště je Junák – český skaut, středisko Kyjov, z. s.

Tábořiště je vhodné pro nejrůznější organizace pořádající letní tábory. Tábořiště je zařízeno stany s podsadou, indiánskými stany tee-pee, společenským stanem, polní kuchyni a jídelnou v dřevěnem přístřešku. Zachováváme si klasický skautský styl táboření – nemáme pevnou budovu, ani zavedenou elektřinu.

Poloha tábořiště

GPS: 49°4’48.536″N, 17°18’9.418″E

Mapa: https://mapy.cz/s/1V18T

Tábořiště je situováno na mírně svažité louce o rozloze 2500 m2 mezi lesem a potokem Dlouhá řeka. V oblasti se nachzí několik dalších tábořišť a rekreačních středisek, nejbližší je Dopravák. K tábořišti se lze dostat po asfaltové cestě.

Ubytování

Kapacita tábořiště je asi 50 osob, po domluvě lze kapacitu mírně navýšit. Stavíme 25 podsadových stanů a 2 tee-pee, které je možné použít buď k ubytování nebo jako společený prostor. Stany jsou vybaveny dřevěnými postelemi, na zemi jsou po celé ploše stanu umístěny dřevěné podlážky.

Vybavení

Na tábořišti stojí dřevěný přístřešek, ve kterém je jídelna a plně vybavená kuchyň s kamny. Dále se staví vojenský stan hangár jako skladiště materiálu, velký stan Nepal jako společenský prostor. Jako WC používáme klasické latriny. Hygiena je zajištěna sprchou a umývárnou. Vodu je také možné ohřát v brutaru. Tábořiště je vybavené běžným nářadím, podrobný seznam v případě zájmu dodáme.

Voda, dřevo

Kolem tábořiště teče menší potok, který je však v období veder náchylný k vysychání. Na tábořišti máme vybudovaný vrt na vodu. Pitná voda se dováží z Buchlovic. Máme povolený sběr dřeva na topení, v okolních lesích je ho dostatek.

Jak to na tábořišti vypadá se můžete podívat na fotkách.

Ceník pro rok 2024

Cena za pronájem tábořiště se skládá z paušálu 5 000 Kč, dále částkou vypočtenou dle počtu tábořících osob a to na 50 Kč/os/noc pro členy Junáka – českého skauta nebo 55 Kč/os/noc pro ostatní organizace. Minimální platba za celý tábor je 1200 Kč/noc. Paušál může být dle dohody snížen za aktivní se zapojení do stavění a bourání tábora. Při rezervaci termínu se platí nevratný rezervační poplatek 5 000 Kč.

Kalendář obsazenosti