13.9.2020

Elektronická přihláška

Elektronická přihláška neboli zkráceně e-přihláška  slouží k přihlášení nového člena do naší organizace Junák – český skaut, z. s.

Zpravidla mají zájem o vstup do některého z našich oddílů děti, za které vyplňuje e-přihlášku jejich zákonný zástupce (rodič). Je-li zájemcem o nové členství dospělá osoba, vyplní e-přihlášku sám.

1. Kontaktujte vedoucího

Zákonný zástupce (rodič) kontaktuje vedoucího oddílu a nahlásí mu údaje nutné pro vygenerování e-přihlášky:

• jméno a příjmení nového člena
  • jméno a příjmení rodiče
  • e-mailovou adresu rodiče

2. Vyplnění přihlášky rodičem

Vedoucí oddílu vygeneruje e-přihlášku a na e-mailovou adresu rodiče přijde e-mail s odkazem na přihlášku. Tato přihláška se vyplňuje online a skládá se ze tří kroků:

Instrukce k e-přihlášce

Tato stránka poskytuje instrukce k vyplňování přihlášky, je na ní uvedeno koho se přihláška týká.

Vyplnění osobních údajů a seznámení s poučením k přihlášce

Klíčová je druhá stránka, na které rodič vyplňuje všechny povinné, případně i další volitelné, údaje o nováčkovi. Zároveň také vyplňuje údaje minimálně sám o sobě (je povinné vyplnit údaje alespoň o jednom zákonném zástupci). Součástí přihlášky je i kompletní text poučení k nakládání s osobními údaji.

Rekapitulace vyplněných údajů

V posledním kroku již rodič jen zkontroluje vyplněné údaje a přihlášku závazně odešle.

V tu chvíli mu systém podání přihlášky potvrdí jak na webové stránce, tak e-mailem. Podstatné je, že v této chvíli ještě není přihláška závazně přijatá, ale čeká na kontrolu a přijetí daným oddílem (na toto je rodič upozorněn).

3. Kontrola a přijetí přihlášky vedoucím

Nakonec vedoucí oddílu e-přihlášku zkontroluje a příjme. Tímto okamžikem se stává nováček právoplatným členem organizace.