Stavění tábora U Zabitého 1. – 4. 7. 2020

členové 15+, KPS, rodiče

Už za 2 týdny vyrazí na naše střediskové tábořiště první táborníci a naše tábořiště se stane po celé léto dočasným domovem pro desítky dětí na skautských táborech. Pomozte nám postavit tábor a jeho veškeré zařízení, tak aby si táborníci mohli prožít ty nejkrásnější táborové zážitky v krásném a funkčním prostředí. Na programu budou mužské i ženské práce, lehčí i fyzicky náročnější práce, proto uplatnění najde opravdu každý.

Prosíme o pomoc všechny členy střediska, rodiče našich členů, ale i členy KPS a další příznivce skautingu. Za veškerou brigádnickou pomoc předem děkujeme.

Základní informace

Kdy: 1. – 4. 7. 2020, pokud nemůžete pomoci všechny dny, určitě nám pomůže pomoc i jen třeba na jeden den.

• ve středu 1. 7. v 8:00 sečení trávy na tábořišti
  • ve středu 1. 7. v 9:00 nakládání a odvoz materiálu z Kyjova, Kostelce a Kukačky – koordinuje Maus – potřebujeme 3 osoby
  • ve středu 1. 7. od 14:00 vlastní stavba tábořiště – koordinuje Alan
  • ukončení v sobotu ve večerních hodinách

Kde: tábořiště U Zabitého, poloha na mapy.cz, trasa z Kyjova

Doprava: vlastními auty – napište se do dokumentu, pokud potřebujete zajistit odvoz nebo pokud nabízíte volné místo ve svém autě. Řidičům nabízíme proplacení cestovních nákladů.

Přespání: ve vlastním spacáku + dle výběru – ve vlastním stanu/pod širákem/v podsadovém stanu/v týpku

Občerstvení: budeme se snažit zajistit jídlo a pití 🙂

S sebou: pracovní oblečení, věci na přespání… počítejte prosím s tím, že na tábořišti není elektřina a zdroj pitné vody. Jedná se o louku u lesa a potůčku s jednoduchým zázemím 🙂

Epidemiologické opatření: vzhledem k tomu, že na všech akcích Junáka – českého skauta platí pravidla omezené skautské činnosti, přijeďte jenom pokud jste zdraví, toto musí být doloženo čestným prohlášením (na místě bude dost formulářů k vyplnění) a řiďte se pokyny vedoucího akce

Informace: za brigádu zodpovídá a veškeré dotazy zodpoví Aleš Brhel – Alan (správce tábořiště) – mobil 776 552 786, e-mail brigady@skautkyjov.cz

Přihlášení

Pokud chcete pomoci, prosíme, abyste svou účast nahlásili na e-mail brigady@skautkyjov.cz nebo přímo napsali do dokumentu. Prosíme, nahlašujte se do neděle 28. 6. 2020, abychom zvládli připravit materiál a občerstvení.

Co budeme dělat?

Je potřeba udělat mnoho různých činností, můžete si vybrat svou preferenci, co vám sedí nejlíp – pište přímo do dokumentu.

• vaření a příprava občerstvení pro brigádníky (náklady proplatíme)
  • sečení trávy – vlastní křovinořez nebo bubnová sekačka (náklady proplatíme)
  • hrabání trávy – pomůžou i vlastní hrábě, ale nejsou nutné
  • stavba hangáru
  • stavba velkého stanu Nepal Vario
  • stavba nářaďáku (zásobák)
  • stavba podsadových stanů – 27 ks, včetně postelí a podlážek
  • stavba týpí – 2 ks
  • stavba latrin – kopání, konstrukce
  • stavba umývárky, sprchy, rozvody užitkové vody
  • kuchyňská kamna a brutar – vyčištění, vymetení komínové roury, promazání dvířek
  • kuchyň, spíž a jídelna – úklid, umývání nádobí
  • vykopání odpadovky
  • stavba stožáru a náměstíčka
  • příprava táborového ohniště – včetně posezení
  • stavba brány
  • ostatní práce

Speciální prosba

• pokud si s kladivem a pilou moc nerozumíš a máš blíž ke kuchyni a zajištění zázemí pro ostatní, můžeš pomoci s nákupem a přípravou jídla pro všechny brigádníky. Náklady samozřejmě proplatíme 🙂

Termíny dalších brigád

Na závěr prázdnin už zbývá jenom tábor zbourat a veškerý materiál pečlivě uskladnit. Prosím, abyste si zarezervovaly tento termín. Bližší informace zveřejníme před každou brigádou.

• 29. – 30. 8. 2020 bourání tábora U Zabitého

Předem děkujeme všem, kteří se zapojí jakoukoliv pomocí pro zdárný průběh všech brigád.